пʼятниця, 12 грудня 2014 р.


Вітаю усіх із Днем Святого Валентина



День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято — неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю щорічно14 лютогоДень Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.

Історія виникнення свята

Достовірних даних про те, де саме зародилася традиція святкування — немає, одні вважають батьківщиною знаменного дня — Англію, інші — Францію. За переказами, День Святого Валентина вшановує великомученика Валентина — священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім'ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав, що самотній чоловік, не обтяжений сімейним побутом, має шанси стати кращим воїном, оскільки його думки зайняті тільки майбутніми битвами. Незабаром дії священика були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і згодом був страчений. В ніч перед стратою він написав своїй коханій лист — признання в любові у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками». Дата смерті великомученика і припадає на 14 лютого.
Минуло багато часу, в XIV столітті священика Валентина канонізували — за благі діяння віднесли до числа святих. Відтоді День Святого Валентинаактивно святкується в Європі і в нашій країні.





"Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
«На порох стерти, перебити!» -
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей – не перемогти!"
Микола Луків
Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави, яка заявила світові, що вона хоче бути господарем у своїй хаті. Так здекларував IV універсал Центральної Ради, проголошений 22 січня 1918 року. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу».


А вже через 7 днів, 29 січня 1918 року чужинецька орда хлинула на Україну. Основні українські військові сили залишилися в Києві, бо робітники, обдурені більшовиками, хотіли повалити Центральний уряд, законний уряд Української держави. І вони, 300 юнаків, із Українського студентського Січового Куреня та І Української Юнацької (юнкерської) школи імені Богдана Хмельницького та студенти високих шкіл, гімназисти і учні інших шкіл – пішли… Пішли, коли вдарив останній час, коли Україну більше захищати не було нікому/
Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.
95 років тому назад у бою під Крутами, що на Чернігівщині, понад 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із добре озброєним і вишколеним противником і протягом кількох днів стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію. Вони протистояли шести тисячам добре озброєного червоного війська. П’ять годин у безперервному бою під ворожим вогнем Студентський курінь стримував червоні лави. 35 юнаків попали в полон. Після тортур всіх їх вивели на розстріл.
Галичанин Сашко Пипський, один з 27 полонених героїв, приготованих до розстрілу, до пущення «в расход», сильним голосом почав: «Ще не вмерла…». Її підхоплюють товариші, й пісня могутніє й котиться, як крилата звіста кращого Завтра… Голосні постріли заглушили спів. Скошеним квітом падають без зітхань останні герої на ту землю, якій клялись в останню хвилину добути свободу, віддати душу й тіло. Воїни Крут...
ПАМ'ЯТАЙ ПРО КРУТИ!

Сьогодні в Україні оголошено 

День скорботи за жертвами атаки військ ДНР/РФ в Маріуполі. 

О 12:00 — хвилина мовчання.


Флешмоб "З Україною в серці!"


Напишу листа солдату:

"Повертайтесь сини в хату..."

 Нехай буде мир в країні... 

В нашій славній Україні!

 Слава Україні! Героям слава!!!


Андріївські вечорниці


Серед осінньо-зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше - день Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита. Свято припадає на 13 грудня і є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали себе пару для майбутнього подружнього життя. До прийняття християнства свято називали Калитою. Потім первісна назва була замінена на свято Андрія Первозванного.

За стародавньою християнською легендою апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в Царгороді, на побережжі Чорного моря та околицях Києва. В староукраїнському літописі, що датується XIII століттям, знаходимо такий переказ: "Андрій навчався у Синопі. Коли прийшов до Корсуня, побачив, що з Корсуня близько до Дніпрового гирла. І пішов у Дніпрове гирло. Відтіль поплив вгору Дніпром, став під горами на його березі. Вставши вранці, сказав до учнів, що були з ним: "Чи ви бачите ці гори? На цих горах засяє ласка Божа і буде великий город, і Бог збудує багато церков". І вийшов на ці гори, поблагословив учнів своїх і поставив хрест, і, помолившись Богові, зійшов із цієї гори, де опісля був Київ. І поплив угору Дніпром...".

Таким чином, як переповідає переказ, апостол Андрій першим приніс християнську віру в Київ. Там на честь святого Андрія Первозванного і з'явилось свято.

Звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер: ворожіння, заклинання, ритуальне кусання калити (коржа з білого борошна).





 

Сьогодні День сухопутних військ України.

 Дякуємо, що ви нас захищаєте!

Повертайтеся живими!

6 грудня - День української армії


Вітаємо всіх наших військовослужбовців з їх професійним святом - Днем Збройних Сил України. На жаль, але реальність така, що самим їм сьогодні не до свят - на сході України йде неоголошена війна. Несіть з честю свій обов'язок, і Україна неодмінно переможе у цій кривавій сутичці з підлим ворогом, який, можливо, лише колос на глиняних ногах.
Нагадуємо вам, захисники України: тут, у тилу, залишилися ваші близькі, вони вас пам'ятають і чекають. Тож повертайтеся живими.
А також вітаємо майбутніх військовослужбовців - учнів 9-го класу!
Зі святом!


День боротьби зі СНІДом


Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім’я соціальної терпимості тарозширення обміну інформацією про пандеміющо швидкими темпами розповсюджується по усіх регіонахземної кулі. Саме такі спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.


Річниця подій на Майдані
В Україні сьогодні відзначають річницю подій на майдані Незалежності, коли ввечері
 21 листопада 2013 року там зібралося декілька сотень активістів із протестом проти рішення Кабміну Миколи Азарова відкласти підписання Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Незабаром ця акція протесту переросла в усеукраїнську масову й отримала назву "Євромайдан".


Шановні батьки!
12 грудня о 10.00 год. в кабінеті іноземних мов проходитиме конкурс з англійської мови "Мультитест". Рада буду бачити вас!


Хороші наші учні!
Виховний захід "Хто зверху" переноситься з 21.11 на 26.11 в зв'язку з прведенням тематичної лінійки "День пам'яті  жертв голодомору"



Немає коментарів:

Дописати коментар